Metody chemicznego układu paliwowego

Standardowo czyszczenie układu wtryskowego kojarzone jest ze skomplikowaną i drogą operacją mechaniczną, podczas której wyjmuje i czyści się wtryskiwacze, pompę paliwa, wymienia przewody i listwę zasilającą. Często procedury serwisowe zalecają również demontaż i płukanie zbiornika paliwa.

Jak wyczyścić wtryskiwacze? Zestaw prostych czynności, przy użyciu powszechnie dostępnych na rynku produktów może okazać się równie skuteczny, mniej skomplikowany i znacznie tańszy.

Chemiczne czyszczenie silnika jest skuteczne zawsze wtedy, gdy jest zastosowane w odpowiednim momencie. Gdy takie czyszczenie układu paliwowego stosowane jest regularnie, gwarantuje wydłużoną ochronę delikatnych elementów nowoczesnego układu wtryskowego.

[box] Musimy jednak pamiętać, że żaden preparat nie zawiera „mechanika w płynie” i nie naprawi części, uszkodzonych mechanicznie.  Przykładem może tu być Hyundai Terracan 3.0 CRDi, który po przejechaniu 150 km na „lewym” paliwie dojechał do serwisu we Wrocławiu z zacierającymi się wtryskiwaczami.

Po usunięciu ze zbiornika i przewodów ok. 50 l. cuchnącej rozpuszczalnikiem i benzyną cieczy, napełnieniu świeżym olejem napędowym z dodatkiem wysokosmarującego preparatu do układów common rail oraz przeczyszczeniu układu wtryskowego podczas pracy silnika za pomocą urządzenia czyszczącego, udało się przywrócić właściwe parametry pracy 3 wtryskiwaczom, jeden natomiast okazał się być nieodwracalnie uszkodzony.

Gdyby właściciel samochodu zareagował niezwłocznie po pojawieniu się pierwszych objawów – uniknąłby kosztownej usterki.
Jednak próba kontynuowania „przejeżdżenia” problemu –  może nieodwracalnie uszkodzić pozostałe wtryskiwacze i zapewne pompę paliwa.[/box]

Preparaty JETCHEM można stosować w następujący sposób:

1. Po pierwsze – PROFILAKTYKA

Zasada jest prosta – co 15 tys. km. zalecamy dodanie do zbiornika puszki preparatu – do każdego rodzaju diesla preparat Diesel Fuel Add (do benzyny Petrol System Super Clean).

Środki mają działanie:
• czyszczące – od zbiornika aż po układ wydechowy
• smarujące – co jest szczególnie istotne przy układach Common Rail
• usuwające wodę z układu paliwowego
Preparat usuwa lakiery, nagary i osady, zalegające w układzie paliwowym i stanowią doskonałe zabezpieczenie przed narastaniem zanieczyszczeń, „zamulających” silnik. Jeżeli samochód posiada instalację gazową, do zbiornika dodajemy specjalny preparat LPG Petrol System Cleaner. Zapobiega on problemom z pracą silnika na benzynie i hamuje starzenie paliwa w baku.

[box]

CZYSZCZENIE UKŁADU PALIWOWEGO – PROFILATYKA:

Charakterystyka oleju napędowego, który jest paliwem biologicznie czynnym,m powoduje wytwarzanie się osadu w zbiorniku paliwa Dlatego zalecamy co 45 tys. km do danie do zbiornika paliwa preparatu czyszczącego JETCHEM Common Rail Protect & Clean. Co najważniejsze – zalecamy wymianę filtra paliwa zarówno PRZED dodaniem specyfiku do baku, jak i PO wypaleniu całego zbiornika. W ten sposób wyłapiemy cały osad ze zbiornika.[/box]

2. OKRESOWE CZYSZCZENIE /  USUWANIE PROBLEMÓW
CZYSZCZENIE ZA POMOCĄ urządzenia czyszczącego
np. CLEAN FLOW:

KIEDY i JAK WYCZYŚCIĆ WTRYSKIWACZE

Co 60 tys. km lub gdy pojawiają się problemy z pracą silnika, zalecamy gruntowne czyszczenie układu paliwowego za pomocą urządzenia czyszczącego. Mechanik wpina wówczas maszynę w układ paliwowy zamiast zbiornika paliwa, a następnie uruchamia silnik. Ten wypala nierozcieńczony preparat Common Rail Protect & Clean lub do benzyny Petrol System Super Clean. Cały proces czyszczenia czyszczenia trwa ok. 15 min. na pracującym silniku. W tym czasie  gruntownie czyści i smaruje pompę paliwa, listwę zasilającą, wtryskiwacze, komorę spalania i denko tłoka oraz obszar zaworów.
Ta operacja gwarantuje….

…CIĄG DALSZY NA NASTĘPNEJ STRONIE

Preparaty do czyszczenia układu paliwowego:

1 komentarz do “Metody chemicznego układu paliwowego”

Możliwość komentowania jest wyłączona.