Preparaty demontażowe / penetranty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • odrdzewiacz i penetrant do śrub. Zapieczona śruba
  Preparaty demontażowe / penetranty

  Rust Remover

  12,48 96,08 
 • Preparat do demontażu wtrysków i środek penetrujący do świec
  Preparaty demontażowe / penetranty

  UNI Spray

  36,89 

Stosowanie wysokojakościowej chemii warsztatowej jest nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim ekonomiczne. Są to produkty o doskonałym składzie, który spełnia wszelkie rygorystyczne normy oraz standardy. Ich stosowanie w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu powierzchni. Przydają się one nie tylko w profesjonalnych, ale również amatorskich warsztatach. Podczas wyboru odpowiedniego preparatu demontażowego należy kierować się przede wszystkim wysoką jakością. Najważniejsze jest to, aby dokładnie przeanalizować parametry danego produktu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór penetrantów renomowanych marek. Cieszą się one uznaniem wśród najbardziej wymagających użytkowników. Doskonalej jakości preparaty demontażowe ułatwią odkręcenie zardzewiałych, czy też zapieczonych śrub. Odrdzewiacz powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego garażu. Przydaje się on w najmniej spodziewanych momentach. Często nawet podczas odkręcenia kół nie można wykonać tego siłą mechaniczną. Niezbędne jest wsparcie środków chemicznych, które kompleksowo i dogłębnie działają na daną powierzchnię. Odrdzewiacze nie pozostawiają śladów i nalotów. Mogą być więc stosowane w okolicach elementów malowanych, czy też lakierowanych. Nie musimy obawiać się, że komponenty utracą swoje właściwości. Ich stan wizualny nie ulegnie pogorszeniu.

Preparaty demontażowe oraz penetranty działają błyskawicznie. Nie trzeba więc tracić czasu na to, aż produkt zacznie działać. Preparat dociera w zapieczone miejsca niemal natychmiast. Przenika do wnętrza połączenia, dzięki czemu rozbija, zmiękcza i rozpuszcza wiązania spieków i rdzy. Odkręcenie śruby nastąpi bez użycia siły. Elementy nie ulegną zniszczeniu. Warto wspomnieć, że preparaty demontażowe często niwelują wszelkie zgrzyty, czy też piski. Zwiększa to komfort eksploatacji pojazdu. Dostępne są odrdzewiacze, które tworzą na powierzchni dodatkową warstwę ochronną. Zabezpiecza ona metale przed procesem korozyjnym, co przekłada się na ich wyższą żywotność. Dodatkowym plusem jest fakt, że penetratory wypierają wodę z metalowych powierzchni. To również przekłada się na ich wyższą wytrzymałość oraz odporność na rdzewienie. Stosowanie odrdzewiaczy w silnikach iskrowych podnosi elektroizolacyjność przewodów wysokiego napięcia. Bezśladowe działanie nie powoduje nieestetycznych i tłustych zacieków.

Stosowanie preparatów demontażowych jest niezwykle proste. Nie potrzebujemy do tego specjalistycznej wiedze, czy też doświadczenia. Wystarczy jedynie zapoznać się z zaleceniami producenta, które można znaleźć na opakowaniu. W większości przypadków postępuje się podobnie. Po pierwsze należy dokładnie zmieszać ze sobą składniki preparatu. W tym celu mocno potrząsamy puszką. Przed aplikacją produktu na powierzchnię należy usunąć widoczne ślady smarów, czy też rdzy. Wstępne oczyszczenie jest niezbędne do tego, aby preparat zadziałał w błyskawicznym tempie. Istotne jest to, aby środek penetracyjny aplikować w sposób precyzyjny. Należy do zastosować bezpośrednio na spieczone połączenie. Nie potrzebujemy dużej dawki produktu, gdyż wysokiej klasy odrdzewiacze wykazują silne właściwości migracyjne. Preparat pozostawiamy na powierzchni kilka minut. W niektórych przypadkach zaleca się, aby pozostawić go na kilkanaście minut. Dzięki temu zwiększymy jego skuteczność. Skorodowane połączenie możemy bez trudu odkręcić. Nie musimy obawiać się, że elementy łącznia zostaną zniszczone, czy też uszkodzone. Może zdarzyć się tak, że spieczona śruba nadal będzie stawić opór. W takiej sytuacji należy powtórzyć aplikację.