zmywacze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 • zmywacz do hamulców
  zmywacze

  Brake Cleaner

  9,99 179,99 
 • Promocja
  zmywacze

  FX Turbo Spray

  Oceniony 0 na 5.
  29,45  26,51 

Jakość wykorzystywanej chemii warsztatowej bezpośrednio przekłada się na komfort pracy. Istotne jest to, aby stosować wyłącznie produkty, które pochodzą od zaufanych i sprawdzonych producentów. Tylko wtedy będziemy posiadać gwarancję, że są to preparaty o składzie spełniającym aktualnie obowiązujące normy oraz standardy. Nie ma znaczenia, czy chemia będzie stosowana w profesjonalnym, czy amatorskich warsztacie. Jeśli poszukujemy produktu do użytku własnego, to również musimy zwrócić szczególną uwagę na skład oraz właściwości. Należy pamiętać, że niewłaściwie wybrana chemia warsztatowa może przynieść wiele strat, a nawet uszkodzić powierzchnie. Wybór zależy w dużej mierze od tego, jakie prace konserwujące będą realizowane. Wśród chemii warsztatowej można znaleźć zmywacze, które pozwalają dokładnie oczyścić rozmaite powierzchnie pojazdu z wszelkich zanieczyszczeń m.in. wosku, smarów, sadzy. Zmywacze do hamulców to aktywne środki czyszczące stosowane zarówno w hamulcach tarczowych, jak i bębnowych oraz klockach hamulcowych. Preparaty te możemy również wykorzystać do czyszczenia innych zatłuszczonych części maszyn i urządzeń. Efekt po zastosowaniu zmywacza jest praktycznie natychmiastowy. Opisywane produkty są dostępne zarówno w formie aerozolu jak i formie płynnej. W przypadku aerozolu mamy do dyspozycji głowicę 360stopni, która zdecydowanie ułatwia nam pracę. Użycie zmywacza w wielu przypadkach nie wymaga demontowania czyszczonej części , co znacznie skraca czas naprawy oraz obniża koszty robocizny. Zmywacze hamulcowe można stosować do całego układu hamulcowego. Zastosowanie takiego produktu zwiększa efektywność jego pracy. Zmywacze hamulcowe doskonale usuwają pozostałości płynu hamulcowego oraz olejów i smarów.

Wielkim plusem profesjonalnych zmywaczy jest korzystna cena zakupu. Niemal każdy może pozwolić sobie na zakup takiego preparatu. Doskonałe parametry przekładają się na szeroki zakres zastosowań. Możemy wykorzystać je do wielu rozmaitych czynności m.in. oczyszczania elementów sprzęgła. Należy pamiętać, że na powierzchniach części maszyn oraz pojazdów często gromadzą się osady, których nie można usunąć tradycyjnymi metodami i preparatami. Właśnie wtedy należy sięgnąć po zmywacz, który wykazuje silne działanie rozpuszczające wszelkie zanieczyszczania. To dlatego mogą one zostać bezinwazyjnie usunięte z danej powierzchni. Ciekawym jest, że zmywacze wyróżniają się o wiele wyższą skutecznością niż benzyna ekstrakcyjna. Proces oczyszczania oraz odparowywania przebiega nawet dwa razy szybciej, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporą ilość czasu. Zmywacze, które w swoim składzie nie zawierają acetonu są o wiele łagodniejsze dla oczyszczanych powierzchni. Nie tracą jednak swojej wysokiej skuteczności.

Preparaty w sprejach są o wiele wygodniejsze w stosowaniu. Przede wszystkim ułatwiają one dawkowanie produktu. Nie musi więc obawiać się, że zaaplikujemy zbyt dużą jego ilość. Warto pamiętać, że w tym przypadku więcej nie znaczy lepiej. Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta. Jeśli zabrudzenie nie zostanie usunięte po jednej aplikacji zmywacza, to cały proces należy powtórzyć, tak aby osiągnąć pożądane rezultaty. W przypadku oczyszczania hamulców za pomocą specjalistycznego zmywacza można poprawić parametry ich pracy, a tym samym zwiększyć skuteczność hamowania. Preparaty o dobrym składzie nie zawierają czterochlorku węgla i silikonów. Niwelują one ryzyko przedostanie się kurzu poza środowisko pracy. Błyskawiczne odparowywanie sprawia, że część może być niemal natychmiast eksploatowana.