Zaznacz stronę

Preparaty do chłodnicy

Wyświetlanie wszystkich 4 wyników

Rdza lub olej w płynie chłodniczym? Wyciek z chłodnicy? Silnik szybko się przegrzewa, a ogrzewanie kabiny działa słabo? To nie musi być zapowiedź dużych kosztów. Zadbaj o czystość układu chłodzenia a naprawa chłodnicy nie musi być konieczna

W pełni sprawny układ chłodzenia ma kluczowe znaczenie dla silnika. Niewłaściwe chłodzenie może doprowadzić do spiekania się oleju, utraty szczelności, a nawet do zniszczenia jednostki napędowej!. Dlatego tak istotne jest przeprowadzanie regularnego serwisu tego układu. Producenci zalecają wymianę płynu chłodniczego nie rzadziej niż raz na pięć lat. Bardzo istotne jest wówczas  czyszczenie układu chłodzenia preparatem JETCHEM. Usuwa on zarówno osady i rdzę, ale również wypłukuje resztki starego płynu.

Olej w płynie chłodniczym to oznaka usterki mechanicznej. Po jej usunięciu, mechanicy bardzo często przeprowadzają jedynie kilkukrotną wymianę wody i… oddają auto klientowi. Tymczasem to prosta droga do poważnych problemów. W konsekwencji pękają węże gumowe, nie działa ogrzewanie kabiny, przegrzewa się silnik. Środek do czyszczenia układu chłodzenia z oleju JETCHEM rozwiązuje problem oleju w płynie chłodniczym jednym płukaniem.

Uszczelniacz układu chłodzenia JETCHEM – kiedy warto go stosować

Przy pierwszym montażu oraz przy wymianie elementów układu chłodzenia (pompa wody, chłodnica, węże czy nagrzewnice) mogą wystąpić niewielkie sączenia. Aby temu zapobiec, już na etapie produkcji stosuje się uszczelniacz układu chłodzenia. Ważne jest, by w żaden sposób nie ograniczał on przepływu płynu chłodzącego.

Naprawa chłodnic uszczelniaczem JETCHEM jest skuteczna przy otworach o średnicy do 1,5 mm

Preparat Radiator Sealer jest stosowany również w autoryzowanych stacjach obsługi, ponieważ doskonale radzi sobie z powstrzymaniem wycieków w trudno dostępnych miejscach układu. Czy późniejsza mechaniczna naprawa chłodnic jest możliwa po zastosowaniu JETCHEM Radiator Sealer? TAK – wystarczy tylko przepłukać zdemontowany element.