Zaznacz stronę

do oleju hydraulicznego

Wyświetlanie jednego wyniku

Układ hydrauliczny wymaga właściwego serwisowania. Tymczasem w wielu wypadkach wymiana oleju hydraulicznego serwisanci przeprowadzają dopiero po wystąpieniu usterki mechanicznej, Często okazuje się, że chłodnica oleju hydraulicznego jest pełna osadów, co powoduje przegrzewanie się płynu w układzie. W rezultacie układ hydrauliczny zamknięty jest pełny zanieczyszczeń stałych, które prowadzą do niezwykle kosztownych awarii. Co najważniejsze – największą stratę  generują zazwyczaj utracone zyski w wyniku przestojów.

Preparat do  układu hydraulicznego JETCHEM umożliwia usunięcie zanieczyszczeń i utrzymanie układu we właściwym stanie technicznym

Ze względu na wymagania techniczne, koszt podzespołów układu hydraulicznego jest relatywnie wysoki. Układ hydrauliczny koparki potrafi wygenerować koszt kilkunastu tysięcy złotych za wymianę pompy. Dlatego służby utrzymania ruchu zakładów przemysłowych kierują się zasadą zapobiegania usterkom. Zazwyczaj są to działania standardowe  – dodatkowy odstojnik lub chłodnica oleju hydraulicznego. Jednak coraz częściej inżynierowie sięgają również po nowoczesną chemię do oczyszczenia układu hydraulicznego JETCHEM.

Szacowanie przez inżynierów utrzymania ruchu spadki awaryjności po płukaniu układu hydraulicznego są bardzo obiecujące i sięgają od kilkunastu do nawet 32%.

Dodatkowo pod uwagę należy wziąć wzrost efektywności pracy układu. W konsekwencji przekłada się ona na spadek energochłonności całego systemu.