Dodatki do oleju hydraulicznego

Wyświetlanie wszystkich wyników: 1

Preparaty do oleju hydraulicznego zwiększają żywotność układu hydraulicznego. To właśnie dzięki nim można zabezpieczyć go przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, czy też wszelkich zanieczyszczeń. Należy pamiętać, że układ hydrauliczny odgrywa niezwykle ważną rolę w pracy całego pojazdu. W dużej mierze to od jego sprawności zależy poprawna praca pozostałych komponentów. Nawet mała usterka może spowodować poważną awarię. Zdecydowana większość osób wykonuje przegląd opisywanego układu dopiero wtedy, gdy pojawią się pierwsze niepokojące objawy. Jest to zdecydowanie za późno. Trzeba wspomnieć, że układ hydrauliczny współpracuje z innymi elementami znajdującymi się pojeździe. Utrata jego funkcjonalności może więc doprowadzić do poważniejszych problemów. Każdy z nich generuje wysokie koszty. Szczególnie odczuwają to przedsiębiorstwa, które w wyniku przestojów tracą olbrzymią gotówkę. Właśnie dlatego warto pomyśleć o kompleksowej ochronie układu hydraulicznego. Z punktu widzenia użytkownika jest to rozwiązanie nie tylko tańsze, ale również wygodniejsze.

Jakość olejów hydraulicznych pozostawia wiele do życzenia. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się różnego typu preparaty poprawiające ich skład. Ich działanie może zwiększyć efektywność maszyn przemysłowych, które wykorzystywane są w rozmaitych przedsiębiorstwach. Intensywnie użytkowane urządzenia i pojazdy narażone są na przedwczesne uszkodzenie. Nowoczesne preparaty do oleju hydraulicznego zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń np. w chłodnicy. Są to specyficznego produkty ochronne, które stosowane są do podtrzymania ruchu. Interesującym faktem jest to, że zyskały one uznanie najlepszych specjalistów z branży. Liczne badania udowodniły, że regularne stosowanie chemii oczyszczającej układ hydrauliczny może obniżyć awaryjność maszyn o ponad trzydzieści procent. Jest to imponujący wynik, który bezpośrednio przekłada się na poziom zysków z działalności. Każda awaria pojazdów i maszyn przemysłowych to straty na poziomie nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wynika to z faktu, że naprawa uszkodzonych komponentów zwykle jest niemożliwa. Najczęściej dochodzi do konieczności ich wymiany. Tutaj dużą rolę odgrywa rodzaj i klasa maszyny. Ceny za nowe części plus ich montaż to spore obciążenie dla większości zakładów. Oczywiście problemem jest również przerwanie pracy na czas naprawy.

Preparaty do układu hydraulicznego zwykle stosowane są przed jego wymianą. Wystarczy jedynie dolać niewielką ilość produktu do starego oleju. Dokładnie oczyści on cały układ, więc jest to skuteczne przygotowanie pojazdu do nowego oleju. To właśnie dzięki temu ryzyko pojawienia się awarii zmniejsza się do absolutnego minimum, co zmniejsza czas przestojów. Preparaty do oleju hydraulicznego mogą zwiększyć wytrzymałość wszystkich komponentów, które są w szczególności narażone na awarię. Mowa tutaj o m.in. siłownikach, pompach, czy też zaworach. Tego typu produkty usuwają nie tylko standardowy osad, który generowany jest podczas standardowej eksploatacji maszyny. W ten sposób można wyeliminować lakiery, czy też nagary. Warto podkreślić, że innowacyjne preparaty neutralizują oraz wiążą kwasy, dzięki czemu mogą one zostać usunięte. W ich składzie można również znaleźć związku uszczelniające, które pozytywnie wpływają na pracę całego układu. W ten sposób możemy przywrócić elastyczność uszczelnień, co jest niezwykle ważne przed zastosowaniem nowego oleju. Ponadto mamy możliwość zmiany oleju bez ryzyka zmieszania się z pozostałościami znajdującymi się w zbiorniku.

Układ hydrauliczny wymaga właściwego serwisowania. Tymczasem w wielu wypadkach wymiana oleju hydraulicznego serwisanci przeprowadzają dopiero po wystąpieniu usterki mechanicznej, Często okazuje się, że chłodnica oleju hydraulicznego jest pełna osadów, co powoduje przegrzewanie się płynu w układzie. W rezultacie układ hydrauliczny zamknięty jest pełny zanieczyszczeń stałych, które prowadzą do niezwykle kosztownych awarii. Co najważniejsze – największą stratę  generują zazwyczaj utracone zyski w wyniku przestojów.
Preparat do  układu hydraulicznego JETCHEM umożliwia usunięcie zanieczyszczeń i utrzymanie układu we właściwym stanie technicznym.
Ze względu na wymagania techniczne, koszt podzespołów układu hydraulicznego jest relatywnie wysoki. Układ hydrauliczny koparki potrafi wygenerować koszt kilkunastu tysięcy złotych za wymianę pompy. Dlatego służby utrzymania ruchu zakładów przemysłowych kierują się zasadą zapobiegania usterkom. Zazwyczaj są to działania standardowe  – dodatkowy odstojnik lub chłodnica oleju hydraulicznego. Jednak coraz częściej inżynierowie sięgają również po nowoczesną chemię do oczyszczenia układu hydraulicznego JETCHEM.
Szacowanie przez inżynierów utrzymania ruchu spadki awaryjności po płukaniu układu hydraulicznego są bardzo obiecujące i sięgają od kilkunastu do nawet 32%.
Dodatkowo pod uwagę należy wziąć wzrost efektywności pracy układu. W konsekwencji przekłada się ona na spadek energochłonności całego systemu.