Preparaty do układu wspomagania

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wspomaganie kierownicy zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Wiele osób zapomina, że jest to układ wymagający regularnej konserwacji. W innym przypadku można utracić jego sprawność oraz niezawodność. Płyny do układu wspomagania zużywają się tak samo, jak pozostałe komponenty pojazdu. Zdecydowana większość kierowców uważa, że jedynym obowiązkiem jest wymiana płynu na nowy. Nic bardziej mylnego. Konieczne jest to, aby zadbać o dobry stan układu wspomagania. Gromadzą się w nim różnego typu osady oraz zanieczyszczenia, które uniemożliwiają swobodne przekazywanie płynu. Na rynku znajdziemy profesjonalne preparaty do układu wspomagania kierownicy. Dzięki nim utrzymamy go w należytej czystości, co bezpośrednio przekłada się na wyższą żywotność oraz mniejsze ryzyko pojawienia się awarii. Występują one w wielu wariantach, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie będzie stanowić żadnego problemu. Plusem jest również niski koszt zakupu. Tego rodzaju preparaty nie są drogie, a pozwalają wyeliminować ryzyko wystąpienia kosztownych awarii. O wiele rozsądniej jest zapobiegać usterce poprzez odpowiednią konserwację.

Preparaty do układu wspomagania są skuteczne dzięki innowacyjnej formule. To ich zaawansowany skład zapewnia doskonałe działanie. Właśnie dlatego należy podstawić na produkty popularnych marek, które cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Za pomocą opisywanych preparatów można wyeliminować nie tylko osady, ale również spieki, czy też inne zanieczyszczenia. Warto wspomnieć, że mogą być one stosowane do wszystkich rodzajów oleju przekładniowego, co zwiększa zakres zastosowań. Każdy właściciel pojazdu powinien wiedzieć, że płyn znajdujący się w układzie wspomagania powinien być wymieniany co około 100 tys. km przebiegu. Oczywiście ilość przejechanych kilometrów nie jest jedynym wyznacznikiem. Duże znaczenie ma również to, aby wymieniać go mniej więcej co rok-dwa. Wraz z upływem czasu traci on swoje właściwości, co przekłada się na spadek wydajności układu wspomagania. Dokładna częstotliwość wymiany płynu w układzie wspomagania zależy od specyfikacji pojazdu, a także intensywności jego użytkowania. Układ wspomagania będzie bezawaryjny, jeśli zastosujemy się do powyższych wskazówek.

Preparaty do układu wspomagania rozbijają na części wszelkie zanieczyszczenia. Osady mogą zostać sukcesywnie wyeliminowane z przewodów. Molekuły ulegają rozpuszczeniu, dzięki czemu mogą być one bezproblemowo wydalone z układu. Są one usuwane w momencie wymiany płynu na nowy. Nie musi więc wykonywać specjalnych czynności konserwujących. Przekłada się to na wyższy poziom komfortu użytkowania. Za pomocą preparatu do układu wspomagania można również udrożnić kanaliki zaworu sterowniczego przekładni kierowniczej. Plusem jest również fakt, że tego rodzaju produkty wykazują długotrwałe działanie dyspersyjne. Zmniejsza to ryzyko ponownego gromadzenia się zanieczyszczeń. Warto również wspomnieć, że preparaty wiążą oraz neutralizują kwasy, tak więc mogą one zostać usunięte. Trzeba podkreślić, że proces czyszczenia jest w pełni bezpieczny dla komponentów wchodzących w skład układu. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń, co jest sporym udogodnieniem. Dzięki preparatom do układu wspomagania można zniwelować hałas, który często pojawia się np. podczas skręcania. Pojazd będzie pracował o wiele ciszej, dzięki czemu jazda stanie się przyjemniejsza. Płyn będzie bezproblemowo transportowany, tak więc sterowanie kierownicą nie będzie wymagało użycia siły rąk.

Płyn do wspomagania zużywa się tak samo, jak w każdym innym układzie.

Tymczasem niektórzy kierowcy (oraz – co najważniejsze – mechanicy) – uważają, że wspomaganie kierownicy jest całkowicie bezobsługowe. Tymczasem chemia JETCHEM wydłuża okresy międzyprzeglądowe i zmniejsza awaryjność tego układu.

Większość kierowców nie chce pamiętać o słusznie minionych czasach, w których kręcenie kierownicą na parkingu zastępowało wizyty na siłowni :-). Wspomaganie kierownicy zwiększa komfort prowadzenia, dlatego warto zadbać by płyn do wspomagania pracował w czystym układzie.