Dodatki do benzyny / LPG / Wtryskiwacze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Sprawność układu paliwowego wpływa na pracę całego pojazdu. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby utrzymać go w dobrym stanie. Wraz z upływem czasu gromadzą się w nim różnego typu zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do niedrożności. Jest to groźna sytuacja, która uniemożliwia swobodne korzystanie z pojazdu. Początkowe objawy mogą wydawać się mało istotne. Zwykle pojawiają się problemy z odpalaniem, czy też przerywaniem jazdy. Paliwo nie może być skutecznie przekazywane, przez co samochód „dławi się”, a także nie może rozwinąć pełnej mocy. Spada wydajność silnika, co przekłada się na wyższe koszty eksploatacji samochodu. Oznacza to, że ta sama ilość paliwa pozwoli nam przejechać znacznie mniejszą ilość kilometrów. W pojazdach z silnikiem benzynowym oraz instalacją LPG często dochodzi do zatkania się wtryskiwaczy. Wpływ na to ma wiele czynników m.in. jakość stosowanego paliwa. Powinniśmy pamiętać o tym, aby nie tankować na niesprawdzonych stacjach benzynowych, które nie posiadają renomy. Często zdarza się tak, że są to mieszanki o słabym składzie, który powoduje nie tylko szybsze zużycie układu paliwowego, ale również silnika. Trzeba podkreślić, że dodatki do benzyny LPG mogą jedynie poprawić właściwości paliwa. Nie stanowią one jednak jego zamiennika.

Wysokiej klasy dodatki do benzyny LPG skutecznie wiążą wodę znajdujące się w układzie paliwowym. To właśnie dzięki temu może ona być skutecznie usuwana, co przekłada się na mniejsze ryzyko pojawienia się korozji. Specjalistyczne preparaty do czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych skutecznie poradzą sobie z eliminacją osadów i innych zanieczyszczeń. Wpływa to na lepszą charakterystykę spalania. Każdy właściciel samochodu powinien wiedzieć, że układ paliwowy ulega zanieczyszczeniu nie tylko przez paliwo, ale również gaz. Właśnie dlatego należy systematycznie go oczyszczać. Wielu właścicieli samochodów z instalacją LPG uważa, że układ paliwowy pojazdu nie wymaga czyszczenia. To ogromny błąd. Należy pamiętać, że nawet w takich autach skuteczne przekazywanie paliwa jest niezbędne. Ma ono duże znaczenie podczas odpalania silnika. W przypadku niedrożnego układu paliwowego instalacja LPG może jeszcze szybciej uszkodzić omawianie komponenty. Ponadto stosowanie gazu pozostawia charakterystyczny tłusty osad, który jest niezwykle ciężki do usunięcia. Właśnie dlatego należy stosować wyłącznie dodatki, które przeznaczone są pojazdom z silnikiem benzynowym oraz instalacją LPG. Takie preparaty mają zupełnie inny skład oraz formułę niż np. dodatki do diesla.

Dodatki do benzyny LPG eliminują problem z nierówną pracą silnika. Eliminują one zanieczyszczenia z wtrysków, komory spalania, a także zaworów. Zwiększa to żywotność wszystkich elementów wchodzących w skład układu paliwowego. Kompresja silnika zwiększa się, co gwarantuje jego wyższą moc. Przekłada się to na niższy koszt eksploatacji pojazdu. Warto pamiętać, aby podczas czyszczenia układu paliwowego usunąć zabrudzenia również z układu dolotowego. Oczywiście służy tego inny preparat.
Stosowanie preparatów do oczyszczanie wtryskiwaczy nie jest skomplikowane, więc każdy sobie z tym poradzi. Należy jedynie wlać określoną dawkę produktu do baku przez tankowaniem. Nie ma konieczności wykonywanie tej czynności przed każdym dolaniem benzyny. Zaleca się czyszczenie wtryskiwaczy około raz na trzy-cztery miesiące (po przejechaniu około 15 tys km). Wiadomym jest, że częstotliwość tego procesu uzależniona jest od intensywności użytkowania samochodu. Profesjonalne preparaty mogą być stosowane również w specjalnych urządzeniach czyszczących.

Mało który kierowca zdaje sobie sprawę, że prawdziwy początek preparatów czyszczących układ paliwowy miał miejsce we wczesnych latach 80-ych w RPA. Ten kraj objęty został wówczas sankcjami, min. na zakup ropy naftowej. Rodzimy przemysł rozpoczął więc produkcję paliwa m.in. z węgla. Ten fakt powodował pewne komplikacje ze zwiększoną ilością nagarów w paliwie. Naukowcy zadali sobie wówczas pytanie: „Jak wyczyścić wtryskiwacze benzyny bez demontażu?” W kolejnych latach do listy problemów doszło czyszczenie wtryskiwaczy LPG

Od tego czasu branża petrochemiczna przedstawiła już szereg rozwiązań.

Najnowsza generacja dodatków do benzyny umożliwia jednoczesne użycie ich w trzech rolach: jako dodatku do paliwa, preparatu wiążącego wodę i usuwającego ją z układu oraz do stosowania bez rozcieńczania w maszynach czyszczących.
Jak wyczyścić wtryskiwacze benzyny? Preparaty JETCHEM umożliwiają bezinwazyjne czyszczenie wtrysków benzyna oraz LPG. Rozwiązują również kwestię, jak usunąć wodę z baku. Co najważniejsze – mechanik może użyć produktów JETCHEM w maszynie czyszczącej wtryskiwacze.
Czy problem nagaru i osadów w silnikach benzynowych może dotyczyć również najnowocześniejszych silników? Przede wszystkich dotyczy to właśnie najnowszych systemów wtryskowych, ponieważ oparte są one o układy wysokociśnieniowe. Dlatego każde zanieczyszczenie powoduje bardzo duże problemy z precyzyjnym dobraniem dawki benzyny. Więc pytania: „Czy i jak wyczyścić wtryskiwacze benzyny? Jak usunąć wodę z baku?” – jest aktualne, jaki nigdy wcześniej. 🙂