Płyny do myjek ultradźwiękowych

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

 • Płyny do myjek ultradźwiękowych

  Green Power ECO

  35,87 133,23 
 • Płyny do myjek ultradźwiękowych

  MotoFLUSH

  65,99 273,99 
 • Płyny do myjek ultradźwiękowych

  Tech-Pro SONIC-1

  18,99 88,99 
 • Płyny do myjek ultradźwiękowych

  Ultrasonic Flush

  65,99 273,99 
 • Płyny do myjek ultradźwiękowych

  Ultrasonic Flush ALU

  65,99 273,99 
 • Płyny do myjek ultradźwiękowych

  Ultrasonic SPEC E

  65,99 273,99 

Myjki ultradźwiękowe bardzo często stosowane są przed montażem części. Jest to ważny etap regeneracji podzespołów. W pierwszej kolejności należy przede wszystkim dokładnie oczyścić powierzchnię. Dopiero później można dokonać prawidłowej oceny ich stanu. Komponenty oblepione smarem, czy też innymi zanieczyszczeniami zwykle wyglądają, jak niesprawne. W rzeczywistości może być zupełnie inaczej. W profesjonalnych warsztatach wykorzystuje się myjki ultradźwiękowe, które cechują się wysoką skutecznością oraz wydajnością. Jest to najprostszy sposób na to, aby szybko i bezproblemowo oczyścić daną powierzchnię. Rozwiązanie to polecane jest nawet wtedy, gdy grubość zabrudzenia jest znacząca. Każdy powinien wiedzieć, że za skuteczność całego procesu odpowiada w dużej mierze jakość zastosowanego płyny. Myjki ultradźwiękowe zwiększają nacisk preparatu na czyszczącą powierzchnię. Z tego względu, gdy zostanie on wybrany nieprawidłowo nie uzyskamy pożądanych rezultatów. Warto również wspomnieć, że nie należy stosować zbyt wysokiego stężenia. Wbrew pozorom w ten sposób nie osiągniemy lepszych efektów. Musimy bezwzględnie stosować się zaleceń producenta, które znajdują się na opakowaniu.

Płyny do myjek ultradźwiękowych występują w wielu rozmaitych wariantach, co ułatwia dobór produktu. Decydując się na preparat renomowanego producenta mamy pewność, że jest on nie tylko skuteczny, ale również bezpieczny dla czyszczonej powierzchni. Trzeba również podkreślić, że jakość płynu ma także duże znaczenie, jeśli chodzi o stan myjki. Źle dobrany mógłby wywołać trwałe uszkodzenia elementów. Naprawa urządzenia jest nie tylko problematyczna, ale również kosztowna.
Głównym zadaniem płynów oraz koncentratów do myjek ultradźwiękowych jest zmiękczanie osadu oraz innych zanieczyszczeń. Dopiero wtedy mogą ona zostać skutecznie usunięte. Produkty o innowacyjnej formule kompleksowo chronią czyszczone powierzchnie. Dawkowanie płynu nie jest skomplikowane. Jest to dobra opcja nie tylko do dużych myjek warsztatowych, ale również niewielkich urządzeń. Produkty o odczynie alkalicznym nie wpływają negatywnie na metalowe powierzchnie. Na uwagę zasługuje fakt, że większość dostępnych na rynku preparatów posiada odczyn kwaśny, który jest szkodliwy dla metali miękkich oraz wtryskiwaczy. Oczywiście płyny do myjek nie mogą zastąpić procesu wytrawiania elementów. Nie mają one takich właściwość. Wytrawianie musi zostać przeprowadzone po oczyszczeniu powierzchni z zabrudzeń. Istotne jest to, aby stosować tę kolejność podczas prac.

Specjalistyczne płyny do myjek ultradźwiękowych pozwalają wyeliminować m.in. oleje mineralne, oleje syntetyczne, smary samochodowe, smary stałe, tłuszcze roślinne, tłuszcze zwierzęce, a także wiele innych. Zakres zastosowań jest wyjątkowo szeroki. Dodatkowym atutem jest fakt, że preparaty do myjek ultradźwiękowych zawierają inhibitor korozji. Nie pozostawiają one osadów, których spłukanie mogłoby być problematyczne. Oczywiście są to produkty, które nie zawierają w składzie alkoholu. Ich stosowanie jest więc niezwykle komfortowe. Stosując koncentraty w płynie można uniknąć konieczności rozpuszczania proszków. Z pewnością zadowoli to osoby, które często korzystają z urządzenia np. w warsztatach samochodowych. Dzięki temu możemy zaoszczędzić spora ilość czasu. Preparaty w płynie są o wiele wygodniejsze w eksploatacji. W przypadku części niezdemontowanych zaleca się wykonanie dodatkowego płukania, które oczyści powierzchnie z wszelkich pozostałości preparatów chemicznych.

 

Urządzenia myjące umożliwiają znaczące skrócenie czasu przygotowania części do montażu końcowego. Często również mycie rozebranych podzespołów jest kluczowym elementem w procesie ich regeneracji, ponieważ umożliwia prawidłową ocenę ich stanu technicznego. Dlatego tak ważne jest, by – w zależności od wybranej technologii – zastosowano profesjonalne koncentraty do myjek ultradźwiękowych i płyny do myjek warsztatowych.

Profesjonalne koncentraty do myjek ultradźwiękowych JETCHEM gwarantują skuteczne i bezpieczne wyczyszczenie wtryskiwaczy.

Użytkownik myjki musi wziąć pod uwagę, że technologia ultradźwiękowa znacznie zwiększa skuteczność oddziaływania chemii zmiękczającej na myty element. Jeżeli więc zostaną zastosowanie niewłaściwe płyny do myjek ultradźwiękowych, skutki mogą być opłakane. Często użytkownik stosuje je w zbyt silnym stężeniu, by zwiększyć ich skuteczność. Wówczas powierzchnia wtryskiwacza ulega uszkodzeniu, które w niedługim czasie generuje korozję wtórną na elemencie.

Jeżeli więc do mycia zostaną użyte amatorskie koncentraty do myjek ultradźwiękowych, może okazać się, że część przeznaczona do mycia zostanie nieodwracalnie uszkodzona!

Koncentraty – płyny do myjek ultradźwiękowych czy koncentraty do myjek warsztatowych mają za zadanie zmiękczyć zanieczyszczenia i osady. W konsekwencji zostają one usunięte poprzez działanie urządzenia. (ultradźwięki, mycie strumieniowe lub mechaniczne). Płyny do myjek warsztatowych w żadnym wypadku nie mają wytrawiać mytych elementów! To zadanie specjalnych kąpieli wytrawiających. Taka kąpiel powinna zostać przeprowadzona dopiero PO USUNIĘCIU zanieczyszczeń z mytych podzespołów. W przeciwnym wypadku często okazuje się, że stężenie prepratu

Profesjonalne płyny do myjek ultradźwiękowych i koszowych produkcji JETCHEM gwarantują pełną kontrolę nad procesem mycia.