Właściciel samochodu często patrzy na profesjonalne preparaty czyszczące jako na kolejne “cud – środki”, których pełno na sklepowych półkach w hipermarketach. Tymczasem specyfiki JETCHEM posiadają unikalne właściwości, umożliwiające długotrwałą bezawaryjną eksploatację pojazdu – nawet przy stosowaniu paliw niewiadomej jakości, z czym często mamy do czynienia w naszym kraju.

Preparat Common Rail Protect & Clean to doskonały przykład uniwersalności dodatków JETCHEM. Poniższe omówienie jego właściwości umożliwia odpowiednią ocenę jego możliwości.

JETCHEM Common Rail

• UNIWERSALNOŚĆ – preparat dedykowany jest do silników z układem wtryskowym Common Rail, jednak można go stosować zarówno w silnikach z konwencjonalnym układem wtryskowym diesla, jak i w układach z pompowtryskami. Preparat można stosować również w pojazdach z filtrem cząstek stałych

• WŁAŚCIWOŚCI CZYSZCZĄCE – głównym zadaniem preparatu Common Rail Protect & Clean jest długookresowe zapobieganie powstawaniu zanieczyszczeń poprzez stworzenie warstwy ochronnej, jednak ten preparat posiada również dobre właściwości usuwające zanieczyszczenia

• STABILIZACJA PALIWA – spienianie się paliwa w zbiorniku stanowi poważne zagrożenie dla trwałości układu wtryskowego na skutek zatarcia. Preparat JETCHEM posiada specjalną formułę, stabilizującą paliwo i zapobiegającą jego spienianiu

• WŁAŚCIWOŚCI SMARUJĄCE – poprzez wytworzenie długotrwałej warstwy ochronnej na wszystkich elementach układu preparat zapobiega nadmiernemu uszkodzeniom elementów metalowych, występowaniu korozji oraz redukuje szkodliwe działanie wodorotlenków, powodujących powolne rozpuszczanie gumowych uszczelnień.

• CZĘSTOTLIWOŚĆ STOSOWANIA – preparat należy stosować przy przeglądzie okresowym co 15 tys. km. W przypadku pojazdu o mniejszym miesięcznym przebiegu, rekomendujemy stosowanie dodatku co 15 tys. km. W ekstremalnych przypadkach (regularne tankowanie paliw niskiej jakości) – nie częściej niż co 5 tys. km

 • WŁAŚCIWOŚCI HIGROSKOPIJNE – preparat umożliwia związanie wody w emulsję z paliwem i usunięcie jej z układu paliwowego w procesie spalania.

• POPRAWA CHEMICZNEJ STABILNOŚCI PALIWA – preparat opóźnia “starzenie się” paliwa w zbiorniku, a w szczególności zapobiega wytrącaniu się osadów z biokomponentów, zawartych w oleju napędowym, wytrącaniu się parafiny czy tworzeniu  żelu bakteryjnego.

• POPRAWA PARAMETRÓW SPALANIA: zmniejszenie dymienia, redukcja gazów wylotowych,  zwiększenie atomizacji paliwa, neutralizację tworzenia się kwasów.

Preparaty JETCHEM wykazują wysoką skuteczność w działaniach profilaktycznych – szczególnie w układach common rail Denso czy Delphi, co doceniają autoryzowane serwisy współpracujące z nami.

Teksty i opisy produktów  zamieszczone na stronie www.motochemica.pl są autorstwa firmy MOTOCHEMICA i stanowią jej własność. Opisy są chronione prawem autorskim. Właściciel strony zastrzega sobie zakaz kopiowania i wykorzystywania całości lub części materiałów w celach komercyjnych bez jego zgody oraz bez wyraźnego podania źródła.

Zostaw Komentarz