POWRÓT DO POPRZEDNIEJ STRONY….

….dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, przywrócenie właściwego smarowania wtryskiwaczy i pompy paliwa, optymalizację zużycia paliwa oraz przywrócenie pierwotnej dynamiki pracy silnika. Jednocześnie zalecamy również dodanie do zbiornika profilaktycznej dawki preparatu.

ZOBACZ przykładowe wyniki czyszczenia układu paliwowego:
silnik diesla
silnik benzynowy

3. APLIKACJA DO FILTRA PALIWA
W przypadku niektórych pojazdów, podłączenie urządzenia do układu paliwowego nie jest możliwe lub jest zbyt pracochłonne. Dotyczy to przede wszystkim niektórych silników ze znaczkiem BMW, Mercedes, części fiatowskich 1,9 JTD Common Rail oraz czasem samochodów dostawczych. Wynika to ze specyficznej konstrukcji układu powrotu nadmiaru paliwa do zbiornika lub z zabudowania tego powrotu innymi elementami silnika. W konsekwencji podłączenie urządzenia zajmowałoby zbyt wiele czasu. Jak wyczyścić wtryskiwacze w takim przypadku?

Dlatego zalecamy wówczas przeprowadzenie następującej procedury czyszczącej:

1. Po pierwsze – rozgrzewamy silnik do temperatury roboczej
2. Następnie wymieniamy  stary filtr paliwa
3. Zalewamy filtr preparatem czyszczącym Common Rail Protect & Clean. Jednocześnie dodajemy do zbiornika drugą puszkę tego preparatu lub Diesel Fuel Add w celu całkowitego usunięcia zanieczyszczeń i wilgoci z układu.
4. Włączamy silnik na 60 sek., następnie wyłączamy na 3 -5 min, tą czynność powtarzamy dwukrotnie
5. Przeprowadzamy jazdę próbną, ewentualnie powtarzamy operację od punktu 3 do 5.

Należy podkreślić, że płukanie poprzez aplikację do filtra paliwa może nie być tak skuteczne, jak płukanie urządzeniem czyszczącym. W konsekwencji – czasem, aby osiągnąć porównywalny efekt, zużyjemy więcej środka czyszczącego.

4. CZYSZCZENIE WTRYSKIWACZY METODĄ ULTRADŹWIĘKOWĄ

Taka operacja jest alternatywą wówczas, gdy nie mamy możliwości wpięcia się prawidłowo w układ zasilania paliwem lub gdy wykonanie takiego podłączenia zajęłoby zbyt wiele czasu. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie profesjonalnej myjki ultradźwiękowej oraz bezpiecznego i silnego płynu czyszczącego, ponieważ większość dostępnych na rynku koncentratów jest oparta na odczynie kwaśnym lub zawiera wodorotlenki – w obu przypadkach szkodliwe dla delikatnych elementów wtryskiwaczy.

1 komentarz do “Metody chemicznego czyszczenia układu paliwowego”

Możliwość komentowania jest wyłączona.