Właściciel samochodu często patrzy na profesjonalne preparaty czyszczące jako na kolejne „cud – środki”, których pełno na sklepowych półkach w hipermarketach.

Na forach motoryzacyjnych często przewija się wątek „najlepszy dodatek do diesla„. Po ich lekturze czytelnik wychodzi z informacją: „najlepszy= najtańszy” oraz z dowodami typu: „Jest dobry, bo go kupiłem. A kupiłem. bo jest tani. Więc dobry=tani” 😉

Tymczasem specyfiki JETCHEM posiadają unikalne właściwości, umożliwiające długotrwałą bezawaryjną eksploatację pojazdu – nawet przy stosowaniu paliw niewiadomej jakości, z czym często mamy do czynienia w naszym kraju.

Jaki powinien być najlepszy dodatek do diesla?

Preparat Common Rail Protect & Clean to doskonały przykład uniwersalności dodatków JETCHEM. Poniższe omówienie jego właściwości umożliwia odpowiednią ocenę jego możliwości.

Najlepszy dodatek do diesla
JETCHEM Common Rail
  • UNIWERSALNOŚĆ – preparat dedykowany jest do silników z układem wtryskowym Common Rail. Jednak można go stosować zarówno w silnikach z konwencjonalnym układem wtryskowym diesla, jak i w układach z pompowtryskami. Preparat można używać również w pojazdach z filtrem cząstek stałych
  • WŁAŚCIWOŚCI CZYSZCZĄCE – głównym zadaniem preparatu Common Rail Protect & Clean jest długookresowe zapobieganie powstawaniu zanieczyszczeń poprzez stworzenie warstwy ochronnej. Jednak ten preparat posiada również wybitne właściwości usuwające zanieczyszczenia
 • STABILIZACJA PALIWA – spienianie się paliwa w zbiorniku stanowi poważne zagrożenie dla trwałości układu wtryskowego na skutek zatarcia. Preparat JETCHEM posiada specjalną formułę, stabilizującą paliwo i zapobiegającą jego spienianiu
 • UTRZYMANIE WŁAŚCIWEJ LEPKOŚCI PALIWA – system Common Rail pracuje w oparciu o ciśnienie i czasy wtrysku. Kluczowa dla precyzyjnego dobrania dawkl paliwa jest jego lepkość. Jeśli ta będzie za duża lub za mała, otrzyma niewłaściwą dawkę oleju napędowego. JETCHEM gwarantuje utrzymanie prawidłowej lepkości paliwa.
 • WŁAŚCIWOŚCI SMARUJĄCE – poprzez wytworzenie długotrwałej warstwy ochronnej na wszystkich elementach układu preparat zapobiega nadmiernemu uszkodzeniom elementów metalowych. Niweluje też postęp korozji oraz redukuje szkodliwe działanie wodorotlenków, powodujących powolne rozpuszczanie gumowych uszczelnień.

Jak wskazują użytkownicy profesjonalni, istotne są również inne parametry:

  • CZĘSTOTLIWOŚĆ STOSOWANIA – preparat należy stosować przy przeglądzie okresowym co 15 tys. km. W przypadku pojazdu o mniejszym miesięcznym przebiegu, rekomendujemy stosowanie dodatku co 15 tys. km. Najlepszy dodatek do diesla nie powinien generować nadmiernych kosztów. Zbyt częste używanie dodatków do paliw obniża bowiem również ekonomiczny sens ich używania. W ekstremalnych przypadkach (regularne tankowanie paliw niskiej jakości) – nie częściej niż co 5 tys. km
  • WŁAŚCIWOŚCI HIGROSKOPIJNE – preparat umożliwia związanie wody w emulsję z paliwem i usunięcie jej z układu paliwowego w procesie spalania.
  • POPRAWA CHEMICZNEJ STABILNOŚCI PALIWA – preparat opóźnia „starzenie się” paliwa w zbiorniku, a w szczególności zapobiega wytrącaniu się osadów z biokomponentów, zawartych w oleju napędowym, wytrącaniu się parafiny czy tworzeniu  żelu bakteryjnego.
 • POPRAWA PARAMETRÓW SPALANIA: zmniejszenie dymienia, redukcja gazów wylotowych,  zwiększenie atomizacji paliwa, neutralizację tworzenia się kwasów.

Preparaty JETCHEM wykazują wysoką skuteczność w działaniach profilaktycznych – szczególnie w układach common rail Denso czy Delphi, co doceniają autoryzowane serwisy współpracujące z nami.

Teksty i opisy produktów  zamieszczone na stronie www.motochemica.pl są autorstwa firmy MOTOCHEMICA i stanowią jej własność. Opisy są chronione prawem autorskim. Właściciel strony zastrzega sobie zakaz kopiowania i wykorzystywania całości lub części materiałów w celach komercyjnych bez jego zgody oraz bez wyraźnego podania źródła.