Zaznacz stronę

Preparaty do oleju

Wyświetlanie wszystkich 9 wyników

Olej w maszynach pełni kilka funkcji. Podstawowym i najbardziej oczywistym jego zadaniem jest oczywiście funkcja smarowania – i tu w ostatnich latach zaszło wiele zmian w parametrach oleju. Jednak równie ważnym zadaniem oleju jest dbanie o równomierne rozprowadzenie wytworzonego podczas pracy układu ciepła. Krótko podsumowując – funkcja chłodzenia układu 🙂

Aby to zadanie pełnić skutecznie – olej ma w swoim składzie różnego rodzaju uszlachetniacze. Dodatek do oleju może mieć różnie zadania: niwelacja tarcia (co w efekcie zmniejsza wytwarzanie ciepła podczas pracy), utrzymanie lepkości oleju w ekstremalnych warunkach. Z pewnością interesującym rodzajem dodatków są te, które wydłużają trwałość oleju i zwiększają jego zdolność akumulacji zanieczyszczeń. W ten sposób możemy zwiększyć odporność i trwałość oleju bazowego nawet dwukrotnie :-).

Co najważniejsze, bogaty pakiet składników zwiększających smarność, niwelujących tarcie i wydłużających trwałość ma dodatek do oleju JETCHEM.

Przy eksploatacji wszelkiego rodzaju olejów, równie ważne jak dobranie oleju o odpowiedniej jakości, jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z układu olejowego. Nowoczesny przemysł i motoryzacja już dawno odeszły od kilkukrotnego płukania czystym olejem. Jest to zarówno nieekologiczne, jak i całkowicie niepłacalne ekonomicznie.

Czyszczenie układu olejowego profesjonalnymi płukankami jest obecnie jedynym racjonalnym rozwiązanie. Tylko taka operacja zapewnia trwałość oleju na poziomie, deklarowanym przez jego producenta.

W przypadku nieoczyszczenia układu olejowego przed zastosowaniem świeżego oleju – każda reklamacja jakości oleju może zostać odrzucona.

Dlatego – nie ryzykuj – stosuj najnowocześniejsze dodatki do oleju JETCHEM!