Zaznacz stronę

Dodatki do ropy / diesel

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Diesel i sportowe emocje? Przez kilkadziesiąt pierwszych lat motoryzacji, samochody z silnikiem diesla uważane były za „muły robocze”. Przysłowiowe „disel to zero wrażeń”. Pozbawione dynamiki, z relatywnie niską mocą silnika. Królem dynamiki i sportu były silniki benzynowe. Silniki TDi i ich sławne pompowtryski kojarzyły się co najwyżej z autami rodzinnymi

Jednak wprowadzenie przez Alfa Romeo Wprowadzenie pierwszego wtryskiwacza common rail całkowicie zmieniło zasady gry.

Bardzo szybko okazało się, że duża moc, przyśpieszenie i emocje w Common Railu – wiążą się jednak z koniecznością zachowania najwyższej czystości układu. I właśnie tu pojawiają się dodatki do paliwa diesel Common Rail.

Dziś to już powinno być oczywiste, że jeżeli diesel dymi, stracił moc i trzeba  wyczyścić układ wtryskowy – używa się urządzenia do czyszczenia wtrysków, a nie dolewa benzyny do diesla.

Twój diesel nie odpala na mrozie? Być może przyczyną jest paliwo zimowe, którego nie zdążyłeś zatankować. (Może olej napędowy (pieszczotliwie nazywany DISEL 😉 ) był jeszcze w wersji przejściowej? Przed taką sytuacją ochroni Cię nasz dodatek do diesla na zimę.

Nowoczesny silnik Common Rail to skomplikowana maszyneria. A czysty układ wtryskowy to klucz do niezawodności całego silnika diesla

Dlaczego?

Profesjonalne dodatki do paliwa diesel Common Rail ma również swój pozytywny udział w wydłużeniu mechanicznego życia różnych innych podzespołów.  Czysty układ wtryskowy oznacza całkowite i precyzyjne spalanie dawki paliwa.

Na marginesie – taki dodatek do diesla Common Rail tak samo dobrze wyczyści również pompowtryski 🙂

Dodatkowo takie preparaty sprawiają, że  filtr cząstek stałych zbiera mniej sadzy i wolniej się wypełnia. Dzięki temu sterownik silnika rzadziej musi przeprowadzać dopalanie DPF, podczas którego dochodzi do rozrzedzania oleju silnikowego paliwem (co wymusza wcześniejszą wymianę oleju).

Należy więc powiedzieć, że: stosując profesjonalny dodatek do diesla Common Rail, oszczędzasz aż trzy razy: na wtryskiwaczach, na DPF-ie i… na oleju! 🙂

W konsekwencji – należy pamiętać, że profesjonalny dodatek do diesla Common Rail ma kilka ważnych zadań.

  • po pierwsze – zapewnia całkowite i precyzyjne spalanie paliwa. Dzięki temu zmniejsza ilość sadzy, produkowanej przez DPF
  • Ponieważ zawiera składniki o odpowiedniej smarności – chroni układ przed korozją i zatarciem.
  • dodatki do paliwa diesel Common Rail mają działanie czyszczące. (również na pompowtryski). Oczywiście – profilaktyczna dawka preparatu do czyszczenia nie usunie osadu, powstającego przez lata. Jednak skutecznie osłabia wiązania cząsteczek stałych z zanieczyszczeniami tłustymi, co zostało już wielokrotnie potwierdzone podczas testów.